b_640_480_16777215_00_images_vesti_2019_06_zdrepka_LS.jpg

По настапите во Челинџ Купот и ЕХФ Купот, ракометарите на Еурофарм Работник годинава ќе дебитираат во натпреварите од Лигата на шампионите. Денес во Виена беа извлечени групите за првата фаза од натпреварувањето.

Ц група:

Еурофарм Работник

Савехоф

Татран Прешов

Кокс

Бидасоа Ирун

Спортинг Лисабон

 

Д група:

Динамо Букурешт

Кристијанштад

Чеховски Медведи

Кадетен Шафхаузен

Висла Плок

ГОГ Гудме

Првото коло од групната фаза на Лигата на шампионите ќе се игра од 11 до 15 септември, а финалниот турнир е во мај следната година во „Ланксес Арената“ во Келн.

kupi karti malo vnTRE

logo rfm

ehfclww2

ehftv

wwwehff4ww222

SEHA League

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

РК ХЈС РАБОТНИК Битола е формиран на 9 март 2011 година во Битола и веќе неколку сезони се натпреварува во Првата машка ракометна лига како и во кадетска и пионерска конкуренција под капата на РФМ...Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: rkeurofarmrabotnik@yahoo.com