b_640_480_16777215_00_images_vesti_2019_06_ls_zdrepka.jpg

Еурофарм Работник е сместен меѓу 12-те тимови кои ќе се натпреваруваат во групите Ц и Д на Лигата на шампионите. Пред ждрепкката в четврток битолчани се класифицирани во шеширот број 4, а шведскиот Савехоф е првиот сигурен противник. Останатите четири ќе бидат познати в четврток од 18:00 часот во Виена.

ШЕШИР 1: Динамо Букурешт (Романија), Савехоф (Шведска).

ШЕШИР 2: Чеховски медведи (Русија), Татран Прешов (Словачка).

ШЕШИР 3: Кокс (Финска), Кадетен Шафхаузен (Швајцарија).

ШЕШИР 4: ЕУРОФАРМ РАБОТНИК (Македонија), Кристијанштад (Шведска).

ШЕШИР 5: Бидасоа Ирун (Шпанија), Висла Плоцк (Полска).

ШЕШИР 6: ГOГ Гудме (Данска), Спортинг (Португалија)

Лигата на шампионите официјално почнува од 11 до 15 септември.

eurofarm sesiri

kupi karti malo vnTRE

logo rfm

ehfclww2

ehftv

wwwehff4ww222

SEHA League

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

РК ХЈС РАБОТНИК Битола е формиран на 9 март 2011 година во Битола и веќе неколку сезони се натпреварува во Првата машка ракометна лига како и во кадетска и пионерска конкуренција под капата на РФМ...Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: rkeurofarmrabotnik@yahoo.com