b_640_480_16777215_00_images_vesti_2019_06_danilo.jpg

Селекторот на Македонската сениорска репрезентација Данило Брестовац го објави поширокиот список на ракометари за претстојните квалификациски натпревари против репрезентациите на Турција и Грција за пласман на ЕП 2020 година.

На списокот се повикани пет ракометари на Еурофарм Работник: Кукоски, Ојлески, Кузмановски, Крстевски и Маркоски.

Сениорите петтиот натпревар од квалификациската група ќе го одиграат на 12.06.2019 против репрезентацијата на Турција во Ескишехир во 19:00 часот. Последниот натпревар на сениорите е против селекцијата на Грција и ќе се одигра на 16.06.2019 во Струмица со почеток во 18:00 часот.

Македонија го дели првото место во квалификациската група заедно со селекцијата на Исланд.

spisok mkd

kupi karti malo vnTRE

logo rfm

EHF Champions League logo.svg

ehftv

EHF logo No textBlue RGB

SEHA League

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

РК ХЈС РАБОТНИК Битола е формиран на 9 март 2011 година во Битола и веќе неколку сезони се натпреварува во Првата машка ракометна лига како и во кадетска и пионерска конкуренција под капата на РФМ...Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: rkeurofarmrabotnik@yahoo.com