b_640_480_16777215_00_images_vesti_2019_06_vardar2019.jpg

Ракометарите на РК Вардар повторно   ја израдува нацијата. Вардар е европски првак во ракомет и тоа во година во која имаше турбуленции и никој тоа не го очекуваше. Во финалето во Келн, вардарци го совладаа Веспрем со 27-24 (16-11) и вторпат се  европски шампиони.

Им ја честитаме Победата на шампионите! Браво РК Вардар.

kupi karti malo vnTRE

logo rfm

EHF Champions League logo.svg

ehftv

EHF logo No textBlue RGB

SEHA League

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

РК ХЈС РАБОТНИК Битола е формиран на 9 март 2011 година во Битола и веќе неколку сезони се натпреварува во Првата машка ракометна лига како и во кадетска и пионерска конкуренција под капата на РФМ...Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: rkeurofarmrabotnik@yahoo.com