b_640_480_16777215_00_images_vesti_2019_05_61412633_303437263871943_7038830010865549312_n.jpg

Македонскотo репрезентативнo крило Бојан Маџовски е најновото засилување на екипата на Еурофарм Работник. Toј потпиша договор на три сезони и е второ засилување на клубот оваа сезона по Никола Митревски. Маџовски доаѓа од Металург, а има искуство од настапи и во Битола, бидејќи го носеше дресот и на Пелистер.

Бојан Маџовски е репрезентативец и со него продолжува трендот на квалитетни засилувања на битолскиот клуб, кој следната сезона првпат ќе игра во СЕХА лигата, а трет пат по ред во Европа.

Клубот нема да застане со овие засилувања и наскоро ќе ги претстави и следните новајлии во екипата за сезоната 2019/20.

kupi karti malo vnTRE

logo rfm

ehfclww2

ehftv

wwwehff4ww222

SEHA League

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

РК ХЈС РАБОТНИК Битола е формиран на 9 март 2011 година во Битола и веќе неколку сезони се натпреварува во Првата машка ракометна лига како и во кадетска и пионерска конкуренција под капата на РФМ...Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: rkeurofarmrabotnik@yahoo.com