b_640_480_16777215_00_images_vesti_2019_05_nikolce_eurofarm.jpg

Македонскиот репрезентативен голман Никола Митревски е најновото засилување на екипата на Еурофарм Работник.

33-годишниот голман по две години поминати во романската Доброгеа Суд ќе се врати во родната Битола.

Еурофарм Работник  ќе добије одлична опција на голманската позиција за наредната сезона во која се изборија за историски пласман во СЕХА лигата.

Митревски кариерата ја започна во Пелистер, а потоа играше уште за Вардар, Металург, Бенфика и Доброгеа Суд.

kupi karti malo vnTRE

logo rfm

ehfclww2

ehftv

wwwehff4ww222

SEHA League

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

РК ХЈС РАБОТНИК Битола е формиран на 9 март 2011 година во Битола и веќе неколку сезони се натпреварува во Првата машка ракометна лига како и во кадетска и пионерска конкуренција под капата на РФМ...Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: rkeurofarmrabotnik@yahoo.com