b_640_480_16777215_00_images_vesti_2019_05_eitrr.jpg

Најуспешната сезона во историјата на клубот, Еурофарм Работник ја заокружи со победа над Бутел со 43-30 во спортската сала „Боро Чурлевски“ во Битола. Со одлично второ полувреме и шанса за сите пријавени ракометари, битолскиот суперлигаш ги скрши амбициозните бутелци. Во дуел на двете екипи кои следната сезона ќе ја претставуваат Македонија во ЕХФ Купот, двете екипи собраа аплаузи од објективната битолска публика.

Еурофарм Работник - Бутел 43-30 (22-21)

Спортска сала „Боро Чурлевски“ - Битола. Гледачи: 500
Судии: Димитар и Дејан Георгиевски (Скопје)

Еурофарм Работник:
Трајковски 1, Чаневски, Маркоски 2, Д. Петровски 1, Талевски 3, Чурлевски 4, Стјепановиќ 3, Кузмановски 2, Радовиќ 3, Кукоски 1, Крстевски 4, Граџан 7, Ѓукиќ 2, М. Петровски

Седмерци: 5/5
Исклучувања: 4 минути

Бутел:
Панченко, О. Трајковски, М. Трајковски 1, Младеновски 4, Стојановски 1, Ѓоерѓиевски, Божиновски 1, Димовски 2, Лесански, Мојсоски 3, Николов 1, Печенковски 1, Давидовиќ 6, Блажевски, Григориев

Седмерци: 6/4
Исклучувања: 6 минути

Следната сезона Еурофарм Работник ќе ја претставува Македонија во СЕХА лигата и во ЕХФ Купот.

kupi karti malo vnTRE

logo rfm

ehfclww2

ehftv

wwwehff4ww222

SEHA League

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

РК ХЈС РАБОТНИК Битола е формиран на 9 март 2011 година во Битола и веќе неколку сезони се натпреварува во Првата машка ракометна лига како и во кадетска и пионерска конкуренција под капата на РФМ...Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: rkeurofarmrabotnik@yahoo.com