b_640_480_16777215_00_images_vesti_2019_05_боро_чурлевски_сала.jpg

Ракометниот клуб Еурофарм Работник ја доби организацијата на завршниот турнир на шампионатот на Македонија за кадети. Битолскиот клуб в недела во спортската сала „Боро Чурлевски“ ќе ги организира полуфиналните и финалниот натпревар.

Полуфинале:

Еурофарм Работник - Прилеп   10:30 ч.
Вардар - КЛ7 Струга   12:30 ч.

За трето место во 17:30 ч.

Победниците од полуфиналните натпревари ќе се сретнат во финалето и натпреварот за титула шампион на Македонија в недела во 19:30 ч..

kupi karti malo vnTRE

logo rfm

ehfclww2

ehftv

wwwehff4ww222

SEHA League

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

РК ХЈС РАБОТНИК Битола е формиран на 9 март 2011 година во Битола и веќе неколку сезони се натпреварува во Првата машка ракометна лига како и во кадетска и пионерска конкуренција под капата на РФМ...Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: rkeurofarmrabotnik@yahoo.com