b_640_480_16777215_00_images_vesti_2019_05_vardar-protiv-metalurg-kje-go-brani-trofejot-vo-kupot-20300.jpg

Гостите беа рамноправен противник во првите дваесетина минути, потоа Вардар заигра на едно повисоко ниво и на пауза замина со +5 (19-14). На стартот од вториoт дел дојде до израз разликата во квалитет, па избраниците на Парондо брзо се искачија на позитива од десет гола (27-17).

Потоа шанса добија резервистите, Еурофарм сврза неколку гола во серија па го направи поразот поподнослив.

Вардар - Еурофарм Работник 36-29 (19-14)

Спортска сала „Јане Сандански“ - Скопје. Гледачи: 300
Судии: Спаско и Глигор Ќаеви (Скопје)

Вардар:
Милосављев 1, Гебдан, Стоилов 5, Неданоски, Поповски 3, Криспотанс 3, Дисингер, Скубе 4, Калараш, Димчевски, Дибиров 10, Шишкарев, Горбок 4, Шишкарев 1, Војводиќ 2, Кисељев 3, Мишевски, Кизиќ

Седмерци: 4/3
Исклучување: 10 минути

Еурофарм Работник:
Ојлески, Маркоски, Д. Петровски, Пецаковски, Талевски, Чурлевски, Стјепановиќ, Кузмановски, Радовиќ, Кукоски, Остроушко, Граџан, Ѓукиќ, М. Петровски

Седмерци: 5/4
Исклучување: 10 минути

Тимур Дибиров со десет гола беше најефикасен кај Вардар, а во таборот на Еурофарм Работник најефикасен повторно беше Филип Кузмановски, кој постигна осум гола.

kupi karti malo vnTRE

logo rfm

ehfclww2

ehftv

wwwehff4ww222

SEHA League

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

РК ХЈС РАБОТНИК Битола е формиран на 9 март 2011 година во Битола и веќе неколку сезони се натпреварува во Првата машка ракометна лига како и во кадетска и пионерска конкуренција под капата на РФМ...Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: rkeurofarmrabotnik@yahoo.com