kup_na_rm.jpg

Денес во просториите на РФМ се одржа извлекувањето на полуфиналните двојки од Купот на Македонија во машка и женска конкуренција. Завршниот турнир во машка и женска конкуренција ќе се игра во Спортската сала во Куманово во период од 9 до 11 мај.

Полуфиналните натпревари во машка конкуренција ќе се одиграат во петок (10 мај) и ќе започнат од 17:00 и 20:00 часот, додека финалето во сабота (11 мај) ќе се игра од 20:00 часот.

Полуфинале:

10.05.2019 - Металург – Бутел Скопје

10.05.2019 - Вардар – Еурофарм Работник

Финале:

11.05.2019 – 20:00 часот

logo rfm

ehftv

EHF logo No textBlue RGB

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

РК ХЈС РАБОТНИК Битола е формиран на 9 март 2011 година во Битола и веќе неколку сезони се натпреварува во Првата машка ракометна лига како и во кадетска и пионерска конкуренција под капата на РФМ...Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: rkeurofarmrabotnik@yahoo.com