b_640_480_16777215_00_images_vesti_2019_04_еурофарм_-_бутел_2.jpg

Петти натпревар и четврта победа за Еурофарм Работник во рамките на плеј-офот на Суперлигата. Екипата на Алушовски пак победи во главниот град, откако пред три недели славеше против Металург. Во пладневниот термин падна Бутел со одличен финиш на првото и комплетно второ полувреме.

Бутел - Еурофарм Работник 25-30 (14-15)

Спортска сала Бутел. Гледачи: 500
Судии: Ѓорѓи Николов и Славе Начевски (Скопје)

Бутел:
Панченко, Трајковски, Лазаровски, Младеновски 8, Божиновски, Лесански, Спасовски 1, Мојсовски 4, Ѓорѓиевски 1, Николов 2, Печенковски 3, Давидовиќ 1, Блажевски, Григориев 3, Василевски 1, Мајиќ 1

Седмерци: 7/5
Исклучувања: 12 минути

Еурофарм Работник:
Трајковски, Чаневски, Ојлевски 1, Марковски 1, Д. Петровски, Пецаковски, Чурлевски, Стјепановиќ 5, Мемиќ, Кузмановски 9, Радовиќ 2, Кукоски, Остроушко 6, Граџан, Ѓукиќ 3, М. Петровски 2

Седмерци: 5/3
Исклучувања: 10 минути

Следни противници на Еурофарм Работник треба да бидат Вардар и Металург, а термините дополнително ќе бидат познати.

kupi karti malo vnTRE

logo rfm

ehfclww2

ehftv

wwwehff4ww222

SEHA League

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: dimitar.mitrevski@eurofarm.com.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48