b_640_480_16777215_00_images_vesti_2019_04_57491799_2325527867722783_5919884837191155712_n.jpg

Еурофарм Работник ги совлада Охрид и Вардар Јуниор во рамките на групата 1 од Купот на Македонија во Битола и обезбеди пласман во полуфиналето на Купот на Македонија. Во финалниот меч битолскиот состав го победи Вардар Јуниор со 38-27. 

Најефикасен во составот на Еурофарм Работник беше Филип Кузмановски со седум гола, а во екипата на Вардар Јуниор  Дејан Кукуловски постигна 13 погодоци.

Полуфинални мечеви:

Вардар Јуниор го совлада Астраион со 34-22 (16-11). Најефикасни поединци кај победничката екипа беа Димов со осум и Кукуловски со шест погодоци, а во таборот на Астраион се истакна Стојанов со девет гола.

Дуелот меѓу Еурофарм Работник и Охрид им припадна на домаќините, кои славеа со 34-20 (19-10). Во тимот на Алушовски се истакнаа Филип Кузмановски со седум и Гоце Ојлески со шест гола, а кај охриѓани најдобри стрелци беа Тасески и Димитријески.

kupi karti malo vnTRE

logo rfm

ehfclww2

ehftv

wwwehff4ww222

SEHA League

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: dimitar.mitrevski@eurofarm.com.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48