b_640_480_16777215_00_images_vesti_2019_04_eurovardar.jpg

Ракометарите на Еурофарм Работник го претрпеа првиот пораз на домашна сцена оваа сезона, откако пред своите гледачи загубија од Вардар со 28-30. Екипата на Алушовски долго време водеше и жали што не успеа да го изненади шампионот и да му нанесе прв пораз во домашната Суперлига во последните неколку години.

Еурофарм Работник - Вардар 28-30 (18-10)

Спортска сала: „Боро Чурлевски“ - Битола. Гледачи: 3.000
Судии: Исмаил Металари и Ненад Николовски од Скопје

Еурофарм Работник:
Трајкоски, Чаневски, Ојлески 2, Маркоски 5, Петровски, Пецаковски, Талевски, Чурлевски, Стјепановиќ 4, Кузмановски 8, Радовиќ, Кукоски, Остроушко 4, Граџан, Ѓукиќ 5, Петровски.

Седмерци: 2/2
Исклучувања: 4 минути

Вардар:
Милосављев, Кизиќ, Стоилов 4, Недановски, Поповски 1, Кристопанс 5, Карачиќ 3, Скубе 3, Дибиров 8, Горбок, Шишкарев 4, Војводиќ 2, Мишевски, Калараш 1.

Седмерци: 4/4
Исклучувања: 2 минути

За време на викендот Еурофарм Работник е домаќин на четвртфиналната група на Купот на Македонија.

logo rfm

ehftv

EHF logo No textBlue RGB

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

РК ХЈС РАБОТНИК Битола е формиран на 9 март 2011 година во Битола и веќе неколку сезони се натпреварува во Првата машка ракометна лига како и во кадетска и пионерска конкуренција под капата на РФМ...Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: rkeurofarmrabotnik@yahoo.com