rfm_kup.jpg

Денес во просториите на РФМ се одржа извлекувањето на осминафиналните групи на Купот на Македонија во машка конкуренција. Носители во групите беа Вардар, Металург и двете најдобро пласирани екипи од есенскиот дел на првенството (Еурофарм Работник и Бутел Скопје). Четири групи се со по четири екипи, победниците ќе се пласираат на завршен турнир.

Група 1 (домаќин Еурофарм Работник):
Астраион
Охрид 2013
Еурофарм Работник
Вардар Јуниор

Парови за осминафинале:
Астраион – Вардар Јуниор
Охрид 2013 – Еурофарм Работник

Група 2 (домаќин Металург):
Радовиш
Металург
Јуниор К.В
Пролет 62

Парови за осминафинале:
Радовиш – Пролет 62
Металург – Јуниор К.В

Група 3 (домаќин Бутел Скопје):
Тиквеш
Пелистер
Бутел Скопје
ГРК Борец

Парови за осминафинале:
Тиквеш – ГРК Борец
Пелистер – Бутел Скопје

Група 4 (нема домаќин):
Вардар
Струга
Металург 2
Прилеп

Парови за осминафинале:
Вардар – Прилеп
Струга – Металург 2

Натпреварите ќе се играат на 20 и 21 април.

kupi karti malo vnTRE

logo rfm

ehfclww2

ehftv

wwwehff4ww222

SEHA League

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: dimitar.mitrevski@eurofarm.com.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48