b_640_480_16777215_00_images_vesti_2019_04_еурофарм_-_пелистер.jpg

Еурофарм Работник го победи градскиот ривал Пелистер со 32-25 во рамки на 3.коло од плејофот во ракометната Суперлига. „Фармацевтите“ доминираа во текот на целиот натпревар и заслужено ја добија битолската пресметка. На полувремето Еурофарм Работник водеше со 18-9, а во вториот дел само ја одржуваше предноста за конечен триумф од 32-25.

Еурофарм Работник - Пелистер 32-25 (18-9)

Спортска сала „Боро Чурлевски“ - Битола. Гледачи: 3.000
Судии: Дејан и Димитар Георгиевски (Скопје)

Еурофарм Работник:
Трајковски, Чаневски, Ојлески, Пецановски, Талевски 1, Чурлевски, Стјепановиќ 2, Мемиќ, Кузмановски 6, Радовиќ, Кукоски, Остроушко 8, Граџан 4, Ѓукиќ 5, Петровски
Седмерци: /
Исклучувања: 10 минути

Пелистер:
Плех, Јовановски, Ѓорѓески, Петров 1, Маџовски, Поповиќ 7, Гуглета 5, Димитровски 1, Апостоловски, Станојевиќ 3, Лековиќ, Табангует, Кобетиќ 6, Дрогришки 2
Седмерци: 3/2
Исклучувања: 8 минути

Eурофарм Работник е лидер на табелата и нема пораз од домашна екипа сезонава.

kupi karti malo vnTRE

logo rfm

ehfclww2

ehftv

wwwehff4ww222

SEHA League

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: dimitar.mitrevski@eurofarm.com.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48