b_640_480_16777215_00_images_vesti_2019_04_MJI_7801_resize.jpg

Во можеби клучниот натпревар во тековната сезона, Еурофарм Работник убедливо го совлада Металѕрг среде Скопје и ги запиша првите бодови во плеј-офот. По првите минути на израмнета борба, во кои екипите се менуваа во водството, токму гостите направија исчекор и со серија од 3-0, дојдоа до водство од 8-11. Од тој момент, па се до крајот на средбата, предноста беше во посед Еурофарм Работник. Првото полувреме заврши со резултат 12-13.

Во вториот дел проработе Кузмановски, предноста растеше, а ракометарите од клупата само го дотолчија ривалот за финална победа од убедливи седум разлика.

Спортска сала Автокоманда - Скопје. Гледачи: 200
Судии: Ѓорѓи Начевски и Славе Николов од Скопје.
Делегат: Русе Наумовски од Скопје.

Металург – Еурофарм Работник 25:32 (12:13)

Металург:
Томовски, Дупјачанец, Јагуриновски, Лазаревски, Димитриоски 1, Токиќ 2, Шилегов, Танкоски 7, Серафимов 5, Маџовски 3, Арсеновски, Стојановиќ 1, Миличевиќ 1, Шпенде 4, Пучник 1, Чориќ
Седмерци: 1/2
Исклучувања: 4 минути

Еурофарм Работник:
Чаневски, Трајкоски, Ојлески 3, Маркоски 4, Петровски, Пецаковски 1, Талевски, Стјепановиќ 3, Кузмановски 8, Радовиќ 1, Чаневски, Кукоски, Остроушко 3, Бардакоски, Граџан 1, Ѓукиќ 7, Петровски 1
Седмерци: 1/2
Исклучувања: 10 минути

kupi karti malo vnTRE

logo rfm

ehfclww2

ehftv

wwwehff4ww222

SEHA League

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

РК ХЈС РАБОТНИК Битола е формиран на 9 март 2011 година во Битола и веќе неколку сезони се натпреварува во Првата машка ракометна лига како и во кадетска и пионерска конкуренција под капата на РФМ...Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: rkeurofarmrabotnik@yahoo.com