b_640_480_16777215_00_images_vesti_2019_03_70117-brestovac-kje-sledi-46-talenti.jpg

Селекторот на македонската ракометна репрезентација, Данило Брестовац првпат прозиваше откако е избран за селектор на сениорската репрзентација на Македонија. На поширокиот список за квалификациониот двомеч против Исланд повикани се голем дел од учесниците на Светското првенство во Германија и Данска, но и некои млади сили.

Изоставен е Филип Лазаров, повикани се шест ракометари на Еурофарм Работник и седум Металург. Повикани се дури шест ракометари на Еурофарм Работник: Чаневски, Кузмановски, Кукоски, Чурлевски, Крстевски и Маркоски.

Првиот квалификациски натпревар сениорите ќе го одиграат на 10 април против репрезентацијата на Исланд во Рејкјавик. Возвратниот натпревар против селекцијата на Исланд ќе се одигра во Скопје во СЦ „Борис Трајковски” со почеток во 20:00 часот на ден 14 април (недела).

spisok brestovac

kupi karti malo vnTRE

logo rfm

ehfclww2

ehftv

wwwehff4ww222

SEHA League

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

РК ХЈС РАБОТНИК Битола е формиран на 9 март 2011 година во Битола и веќе неколку сезони се натпреварува во Првата машка ракометна лига како и во кадетска и пионерска конкуренција под капата на РФМ...Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: rkeurofarmrabotnik@yahoo.com