eurtat2.jpg

ЕХФ ги делегираше кипарските судии Јоргос Панајидис и Маркос Андреу за натпреварот од шестото коло од групната фаза на ЕХФ Купот меѓу Татабања од Унгарија и македонскиот претставник Еурофарм Работник. Делегат на ЕХФ е Владимир Јовиќ од Босна и Херцеговина.

Делегацијата на Еурофарм Работник в петок наутро со авионски лет до Будимпешта ќе пристигне во Ѓер. Екипата на Алушовски ќе тренира утревечер во салата во која ќе се одигра натпреварот в недела од 15:00 часот.

Еурофарм Работник на првиот натпревар загуби од Татабања пред своите гледачи со 21-31.

kupi karti malo vnTRE

logo rfm

ehfclww2

ehftv

wwwehff4ww222

SEHA League

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

РК ХЈС РАБОТНИК Битола е формиран на 9 март 2011 година во Битола и веќе неколку сезони се натпреварува во Првата машка ракометна лига како и во кадетска и пионерска конкуренција под капата на РФМ...Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: rkeurofarmrabotnik@yahoo.com