b_640_480_16777215_00_images_vesti_2019_03_eurofarm_termini.jpg

На состанокот на пет клубови учесници во плеј-офот од Суперлигата, договорени се термините за заостанатите или поместени натпревари на Вардар и Еурофарм Работник во рамките на европските натпреварувања. Дуелот од второто коло меѓу Металург и Еурофарм Работник ќе се одигра на 4 април во салата „Автокоманда“.

Третото вонредно коло наместо на 3 и 4 април, ќе се помести на 6 и 7 април, а четвртото се закажува за 24 и 25 април.

Сите клубовите ќе му излезат во пресрет на Вардар со нови одложувања на термините во Суперлигата, ако „црвено-црните“ играат до самата завршница на Лигата на шампионите.

kupi karti malo vnTRE

logo rfm

ehfclww2

ehftv

wwwehff4ww222

SEHA League

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

РК ХЈС РАБОТНИК Битола е формиран на 9 март 2011 година во Битола и веќе неколку сезони се натпреварува во Првата машка ракометна лига како и во кадетска и пионерска конкуренција под капата на РФМ...Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: rkeurofarmrabotnik@yahoo.com

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48