b_640_480_16777215_00_images_vesti_2019_03_vardar-eurofarm-r.plej-of-30.03.2018-15992.jpg

Денес во просториите на РФМ, се одржa извлекувањето на натпреварувачките броеви за продолжение на сезоната во машка конкуренција (плеј-оф и леј-aут).

Екипи во Суперлига - плеј-оф

Вардар
Металург
Еурофарм Работник
Пелистер
Бутел Скопје
Пролет 62

Ждрепката сакаше Вардар да започне со Еурофарм Работник. Натпреварите од плеј-офот започнуваат викендов, но натпреварот меѓу Вардар и Еурофарм Работник ќе биде одложен поради настапот во Европа и на двете екипи.

Прво коло плеј-оф

Металург - Пелистер
Еурофарм Работник - Вардар
Тинекс Пролет - Бутел

Прво коло плеј-аут
Охрид - Прилеп
Борец - Вардар Јуниор
Радовиш - Струга

kupi karti malo vnTRE

logo rfm

ehfclww2

ehftv

VF420 Web 178x156px DEC

SEHA League

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: dimitar.mitrevski@eurofarm.com.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48