b_640_480_16777215_00_images_vesti_2019_03_vardar-eurofarm-r.plej-of-30.03.2018-15992.jpg

Денес во просториите на РФМ, се одржa извлекувањето на натпреварувачките броеви за продолжение на сезоната во машка конкуренција (плеј-оф и леј-aут).

Екипи во Суперлига - плеј-оф

Вардар
Металург
Еурофарм Работник
Пелистер
Бутел Скопје
Пролет 62

Ждрепката сакаше Вардар да започне со Еурофарм Работник. Натпреварите од плеј-офот започнуваат викендов, но натпреварот меѓу Вардар и Еурофарм Работник ќе биде одложен поради настапот во Европа и на двете екипи.

Прво коло плеј-оф

Металург - Пелистер
Еурофарм Работник - Вардар
Тинекс Пролет - Бутел

Прво коло плеј-аут
Охрид - Прилеп
Борец - Вардар Јуниор
Радовиш - Струга

kupi karti malo vnTRE

logo rfm

ehfclww2

ehftv

wwwehff4ww222

SEHA League

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

РК ХЈС РАБОТНИК Битола е формиран на 9 март 2011 година во Битола и веќе неколку сезони се натпреварува во Првата машка ракометна лига како и во кадетска и пионерска конкуренција под капата на РФМ...Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: rkeurofarmrabotnik@yahoo.com

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48