b_640_480_16777215_00_images_vesti_2019_03_eurovjunior.jpg

Ракометарите на Еурофарм Работник, како го почнаа, така и го завршија регуларниот дел од Суперлигата – со победа. Битолчани славеа кај Вардар Јуниор со убедливи 39-30. Битолчани без пораз го завршија овој дел од сезоната на домашната сцена.

Еурофарм Работник - Вардар Јуниор 39-30 (24-15)

Еурофарм Работник:
Чаневски, Трајковски, Ојлески 4, Маркоски 5, Д. Петровски, Пецакоски, Талевски 4, Каковски, Мемиќ, Кузмановски 4, Радовиќ 2, Крстевски 7, Остроушко 2, Бардакоски, Граџан 2, Ѓукиќ 9

Седмерци: 6/5
Исклучувања: 8 минути

Вардар Јуниор:
Димов 3, Јанковски, Чакалиќ, Кукуловски 11, Карапалевски, Петковски, Ќосевски 1, Анѓелковски 1, Гашовски, Крстевски 4, Трајковски, Анѓеловски, Ѓорѓиев 3, Атанасовски 4, Цветаноски 1, Ставровски

Седмерци: 3/2
Исклучувања: 10 минути

Следниот вторник ќе биде познат распоредот за плеј-офот за титула во кој ќе играат Вардар, Металург, Еурофарм Работник, Пелистер, Бутел и Пролет.

kupi karti malo vnTRE

logo rfm

ehfclww2

ehftv

VF420 Web 178x156px DEC

SEHA League

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: dimitar.mitrevski@eurofarm.com.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48