b_640_480_16777215_00_images_vesti_2019_03_eurovjunior.jpg

Ракометарите на Еурофарм Работник, како го почнаа, така и го завршија регуларниот дел од Суперлигата – со победа. Битолчани славеа кај Вардар Јуниор со убедливи 39-30. Битолчани без пораз го завршија овој дел од сезоната на домашната сцена.

Еурофарм Работник - Вардар Јуниор 39-30 (24-15)

Еурофарм Работник:
Чаневски, Трајковски, Ојлески 4, Маркоски 5, Д. Петровски, Пецакоски, Талевски 4, Каковски, Мемиќ, Кузмановски 4, Радовиќ 2, Крстевски 7, Остроушко 2, Бардакоски, Граџан 2, Ѓукиќ 9

Седмерци: 6/5
Исклучувања: 8 минути

Вардар Јуниор:
Димов 3, Јанковски, Чакалиќ, Кукуловски 11, Карапалевски, Петковски, Ќосевски 1, Анѓелковски 1, Гашовски, Крстевски 4, Трајковски, Анѓеловски, Ѓорѓиев 3, Атанасовски 4, Цветаноски 1, Ставровски

Седмерци: 3/2
Исклучувања: 10 минути

Следниот вторник ќе биде познат распоредот за плеј-офот за титула во кој ќе играат Вардар, Металург, Еурофарм Работник, Пелистер, Бутел и Пролет.

kupi karti malo vnTRE

logo rfm

ehfclww2

ehftv

wwwehff4ww222

SEHA League

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

РК ХЈС РАБОТНИК Битола е формиран на 9 март 2011 година во Битола и веќе неколку сезони се натпреварува во Првата машка ракометна лига како и во кадетска и пионерска конкуренција под капата на РФМ...Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: rkeurofarmrabotnik@yahoo.com

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48