b_640_480_16777215_00_images_vesti_2019_03_euroohrid19.jpg

Охрид - Еурофарм Работник 25-34 (12-17)

Лидерот на табелата во ракометната елита Еурофарм Работник ја оправда фаворитската улога во СРЦ „Билјанини Извори“ совладувајќи го составот на Охрид со 25-34 (11-17) во претпоследната рунда од регуларниот дел во Супер лигата

Охрид:
Брауновиќ (3 одбрани), Ф. Ивановски (1 одбрана), К. Андоноски 3, Ма. Ивановски 4, Блажески 3, Костов, Димитриески, Соколов, Д. Андоноски, Трпчевски 1, Ристески 1, Симоноски 1, Димитријески 5, Петровиќ 2, Везенковски 3, Ми. Ивановски

Седмерци: 4/2
Исклучувања: 4 минути

РК Еурофарм Работник:
Трајкоски (2 одбрани), Чаневски (1 одбрана), Брдакоски (1 одбрана), Ојлески 3, Маркоски 2, Петровски 2, Пецаковски, Талевски 4, Каковски 3, Мемиќ, Кузмановски 6, Радовиќ, Крстевски 2, Остроушко 2, Граџан 5, Џукиќ 5

Седмерци: 2/2
Исклучувања: 10 минути

В сабота од 17:00 часот во Битола се игра натпреварот против Вардар Јуниор во рамките на последното коло од регуларниот дел на Суперлигата.

kupi karti malo vnTRE

logo rfm

ehfclww2

ehftv

wwwehff4ww222

SEHA League

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: dimitar.mitrevski@eurofarm.com.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48