b_640_480_16777215_00_images_vesti_2019_03_eurofarm_-_prilep1.jpg

Втор натпревар и втора победа за Еурофарм Работник во вториот дел на Суперлигата. Во заостанатиот натпревар од првото пролетно коло, битолчани како гости во својата сала во Битола го декласираа Прилеп со 23 разлика. Тренерот Алушовски пак шанса им даде на младинците и тие како и вчера против Борец целосно ја искористија.

Прилеп - Еурофарм Работник 18-41 (10-21)

Спортска сала: „Боро Чурлевски“ во Битола
Судии: Михајло и Методија Илиевски (Битола)

Прилеп:

Талески,Ангелески, Ивчески, Орданоски, Д. Трајкоски 2, С. Трајкоски, Крстески 2, Шокоски 3, Јосески, В. Трајкоски 4, Илиески 4, Темелкоски 3, Ѓероски, Чупетрески, Вренцоски, Стојаноски

Седмерци: 8/3
Исклучувања: 2 минути

Еурофарм Работник:
Чаневски, Бардакоски, Ојлески, Блажевски 7, Крстевски 2, Маркоски 3, Петровски 4, Талевски 3, Радовиќ 1, Каковски 7, Мемиќ, Кузмановски 3, Кукоски, Мандиќ 5, Граџан 4, Ѓукиќ 2

Седмерци: 2/1
Исклучувања: 10 минути

Со само едно реми и без ниту еден пораз Еурофарм Работник останува лидер со огромна предност пред пратителите. Следи период во кој Алушовски и ракометарите ќе се подготват за плеј-офот и последните два натпревари од групната фаза на ЕХФ Купот.

kupi karti malo vnTRE

logo rfm

ehfclww2

ehftv

VF420 Web 178x156px DEC

SEHA League

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: dimitar.mitrevski@eurofarm.com.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48