b_640_480_16777215_00_images_vesti_2019_03_eurofarm_-_prilep1.jpg

Втор натпревар и втора победа за Еурофарм Работник во вториот дел на Суперлигата. Во заостанатиот натпревар од првото пролетно коло, битолчани како гости во својата сала во Битола го декласираа Прилеп со 23 разлика. Тренерот Алушовски пак шанса им даде на младинците и тие како и вчера против Борец целосно ја искористија.

Прилеп - Еурофарм Работник 18-41 (10-21)

Спортска сала: „Боро Чурлевски“ во Битола
Судии: Михајло и Методија Илиевски (Битола)

Прилеп:

Талески,Ангелески, Ивчески, Орданоски, Д. Трајкоски 2, С. Трајкоски, Крстески 2, Шокоски 3, Јосески, В. Трајкоски 4, Илиески 4, Темелкоски 3, Ѓероски, Чупетрески, Вренцоски, Стојаноски

Седмерци: 8/3
Исклучувања: 2 минути

Еурофарм Работник:
Чаневски, Бардакоски, Ојлески, Блажевски 7, Крстевски 2, Маркоски 3, Петровски 4, Талевски 3, Радовиќ 1, Каковски 7, Мемиќ, Кузмановски 3, Кукоски, Мандиќ 5, Граџан 4, Ѓукиќ 2

Седмерци: 2/1
Исклучувања: 10 минути

Со само едно реми и без ниту еден пораз Еурофарм Работник останува лидер со огромна предност пред пратителите. Следи период во кој Алушовски и ракометарите ќе се подготват за плеј-офот и последните два натпревари од групната фаза на ЕХФ Купот.

kupi karti malo vnTRE

logo rfm

ehfclww2

ehftv

wwwehff4ww222

SEHA League

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

РК ХЈС РАБОТНИК Битола е формиран на 9 март 2011 година во Битола и веќе неколку сезони се натпреварува во Првата машка ракометна лига како и во кадетска и пионерска конкуренција под капата на РФМ...Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: rkeurofarmrabotnik@yahoo.com

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48