b_640_480_16777215_00_images_vesti_2019_03_eurofarm_-_borec.jpg

Пролетниот дел од Суперлигата есенскиот првак Еурофарм Работник го започна со лесна победа против Борец со 47-13. Тренерот Алушовски ги одмори клучните ракометари и им даде шанса на помладите. Тие целосно ја искористија и постигнаа голем дел од головите. Каковски, Блажевски и Мандиќ беа двоцифрени. Најефикасен кај велешани беше Стојанов со седум погодоци.

Еурофарм Работник – Борец 47-13 (24-4)

Еурофарм Работник:
Трајкоски, Ојлески, Николовски, Петровски 2, Талевски 3, Радовиќ, Каковски 14, Мемиќ, Кукоски 1, Крстевски, Мандиќ 10, Бардакоски, Граџан 3, Ѓукиќ 1, Блажевски 13, Ф. Кузмановски
Седмерци: 2/2
Исклучувања: 4 минути

Борец:
Митревски, Митушев 1, Стојанов 7, Мазнев 1, Атанасовски 3, М. Кузмановски, Дамевски, Ристевски 1, Мартинов
Седмерци: 4/4
Исклучувања: 4 минути

Утре од 16:30 часот се игра заостанатиот натпревар меѓу Прилеп и Еурофарм Работник.

kupi karti malo vnTRE

logo rfm

ehfclww2

ehftv

VF420 Web 178x156px DEC

SEHA League

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: dimitar.mitrevski@eurofarm.com.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48