b_640_480_16777215_00_images_vesti_2019_03_nekse_izjavi.jpg

Битола се радуваше на победата на Еурофарм Работник во ЕХФ Купот. Совладан е Нексе со 29-28 и избришани се фрустрациите од првите три порази во групата Б.

По завршувањето натпреварот го анализираа Ѓукиќ од Еурофарм Работник и Гаџа од Нексе.

Погледнете ги изјавите на актерите во натпреварот:

Еурофарм Работник до крајот на групата го пречкува Хановер и гостува кај Татабања.

kupi karti malo vnTRE

logo rfm

ehfclww2

ehftv

wwwehff4ww222

SEHA League

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

РК ХЈС РАБОТНИК Битола е формиран на 9 март 2011 година во Битола и веќе неколку сезони се натпреварува во Првата машка ракометна лига како и во кадетска и пионерска конкуренција под капата на РФМ...Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: rkeurofarmrabotnik@yahoo.com

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48