b_640_480_16777215_00_images_vesti_2019_02_53352531_368578327204988_5153399252650557440_n.jpg

РК Еурофарм Работник денес одржа прес-конференција на која што го најави вториот домашен натпревар од Б групата на ЕХФ Купот против Нексе Нашице. На средбата со новинарите говореа тренерот и капитенот на екипата.

Еве ги нивните излагања во целост:

Стевче Алушовски
(тренер на РК Еурофарм Работник)

Сакаме да покажеме едно лице, а не две како во Нашице. Анализиравме и верувам дека в недела ќе бидеме константни. Нексе Нашице е голем фаворит, но убеден сум во добро издание. Имаме неколку повредени ракометари, Остроушко се жали на мала повреда, но верувам дека ќе го имаме на располагање в недела. Овие шест европски натпревари ни се подготовка за најважното кое следи, а тоа е плеј-офот.

Гоце Ојлески
(капитен на РК Еурофарм Работник)

Со новиот тренер екипата доби освежување. Напорно тренираме и верувам дека нема да ни се повтори натпреварот против Татабања. Имаме неколку повредени ракометари, но убеден сум во наше добро издание.

Натпреварот се игра в недела во 19:00 часот во спортската сала „Боро Чурлевски“.

kupi karti malo vnTRE

logo rfm

ehfclww2

ehftv

wwwehff4ww222

SEHA League

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: dimitar.mitrevski@eurofarm.com.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48