b_640_480_16777215_00_images_vesti_2019_02_53061949_2311252412455518_4769314436336844800_n.jpg

Ракометниот клуб Еурофарм Работник е најуспешна екипа за 2018 година во Битола во изборот на Сојузот на спортови. Вечерва на изборот во хотелот „Бела Куќа“, Филип Кузмановски беше прогласен за најдобар спортист за минатата година, а тимот најуспешен во екипна конкуренција.

Избор на најдобри битолски спортисти за 2018 година:


1. Филип Кузмановски (РК Еурофарм Работник)

2. Борче Стојановски (Боди-билдинг клуб Сити Џим)

3. Ана Ивановска (СК РЕК Битола)

4. Горан Тромбев (Боди-билдинг клуб Алфа фит)

5. Никола Бубевски (Кик-бокс клуб Енерџи)

6. Изабела Димовска (ОК Пелистер волеј)

7. Филип Чурлевски (РК Еурофарм)

8. Филип Божиновски (Кик-бокс клуб Нинџицу)

9. Габриела Величковска (ЖРК Пелистер)

10. Александар Најдовски (БК Пелистер)

10. Нора Мемедова (КК Пелистер)

10. Олгица Стојановска (Фитнес Сити Џим)

10. Елеонора Димковска (КГС Партизан)

10. Спасе Петровски (АК Пелистер)

kupi karti malo vnTRE

logo rfm

ehfclww2

ehftv

wwwehff4ww222

SEHA League

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: dimitar.mitrevski@eurofarm.com.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48