b_640_480_16777215_00_images_vesti_2019_02_nexe_-_eurofarm_7.jpg

Еурофарм Работник загуби на третиот натпревар од групната фаза во ЕХФ Купот. Македонскиот претставник вечерва е поразен на гостувањето кај Нексе во Нашице со 23-18. Стевче Алушовски дебитираше со пораз на клупата на тимот од Битола.

Нексе Нашице - Еурофарм Работник 23-18 (10-10)

Спортска сала: „Крало Томислав“ - Нашице. Гледачи: 2.560

Судии: Ердоан Витаку и Арсим Витаку (Косово)
Делегат: Иван Долеј

Нексе Нашице:
Цар, Лелиќ, Шипиќ 7, Гаџа 2, Лебан, Зрниќ, Баришиќ, Јаман 2, Бувиниќ 4, Јелиниќ 4, Вида, Потер, Лавриќ 1, Томиќ 2, Јагањац 1, Челеби

Седмерци: 1/0
Исклучување: 4 минути

Еурофарм Работник:
Чаневски, Трајковски, Ојлески 2, Маркоски 1, Талевски, Стјепановиќ 2, Мемиќ, Кузмановски 3, Радовиќ 1, Кукоски, Крстевски 1, Остроушко 6, Граџан 1, Ѓукиќ 1, Петровски

Седмерци: 2/2
Исклучувања: 4 минути

Шипиќ со седум и Бувиниќ и Јелиниќ со по четири погодоци беа најефикасни кај Еурофарм Работник, додека кај Еурофарм Работник Остроушко постигна шест гола, а Чаневски собра 13 интервенции.

kupi karti malo vnTRE

logo rfm

ehfclww2

ehftv

wwwehff4ww222

SEHA League

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

РК ХЈС РАБОТНИК Битола е формиран на 9 март 2011 година во Битола и веќе неколку сезони се натпреварува во Првата машка ракометна лига како и во кадетска и пионерска конкуренција под капата на РФМ...Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: rkeurofarmrabotnik@yahoo.com