b_640_480_16777215_00_images_vesti_2019_02_aljus.JPEG

Денес во Битола, Стевче Алушовски беше претставен како нов предводник на РК Еурофарм Работник. По промоцијата новиот тренер изјави:

Резултатите и заедничката работа ќе пресудат колку долг ќе биде мојот ангажман, но планираме долгорочна соработка. Еурофарм е добар клуб, со добри играчи и нашата цел е да растеме и да одиме напред. Повеќето од играчите ги познавам, со дел сум бил соиграч, а со некои противник и затоа мислам дека овој предизвик за мене ќе биде големо искуство и се надевам дека тоа ќе вроди со плод и ќе ја оствариме зацртаната цел

Попладнево Алушовски ќе го одржи првиот тренинг, а утре експедицијата на клубот патува во Нашице на третиот натпревар од групата во ЕХФ Купот.

kupi karti malo vnTRE

logo rfm

ehfclww2

ehftv

wwwehff4ww222

SEHA League

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

РК ХЈС РАБОТНИК Битола е формиран на 9 март 2011 година во Битола и веќе неколку сезони се натпреварува во Првата машка ракометна лига како и во кадетска и пионерска конкуренција под капата на РФМ...Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: rkeurofarmrabotnik@yahoo.com