b_640_480_16777215_00_images_vesti_2019_02_eurotatapor.jpg

Татабања успеа да слави во второто коло од групната фаза против Еурофарм Работник со убедиви 31-21, па така битолчани го запишаа вториот пораз во ЕХФ-купот. Натпреварот се одигра пред полна сала и убав ракометен амбиент.

Еурофарм Работник - Татабања 21-31 (11-14)

Еурофарм Работник:
Чаневски, Трајкоски, Ојлески, Маркоски, Талевски, Стјепановиќ 2, Кузмановски 3, Радовиќ, Кукоски, Крстевски 2, Остроушко 9, Граџан 3, Џукиќ 4, Петровски

Татабања:
Секели, Божовиќ 3, Пастор 2, Вујовиќ 5, Јухач 5, Сипош, Рознер, Наџи, Борзаш 2, Бартуч, Иљеш 2, Рошта 6, Григорас 5, Денеш, Врањеш 1

Црвен картон: Никола Маркоски (Еурофарм Работник)

На табелата во групата Б, Нексе има 4 бода, Хановер и Татабања имаат по 2 бода, а без бодови е Еурофарм Работник. Во следното коло македонскиот тим гостува на хрватски Нексе во Нашице.

kupi karti malo vnTRE

logo rfm

ehfclww2

ehftv

wwwehff4ww222

SEHA League

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: dimitar.mitrevski@eurofarm.com.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48