b_640_480_16777215_00_images_vesti_2019_02_hanover-eurofarm.jpg

Ракометарите на Еурофарм Работник со минимален пораз (24-21) го стартуваа настапот во групнaтa фаза во ЕХФ Купот откако вечерва не успеаја да приредат изненадување на гостувањето против екипата на Хановер.

Хановер – Еурофарм Работник 24-21 (16-14)

Спортска сала „Свислајф Хол“ - Хановер. Гледачи: 4.000

Хановер:
Цимер, Лесјак, Јохансен 3, Цехте 3, Маверс, Тиле, Певнов 3, Хефнер 2, Бом, Сршен, Олсен 7, Брозовиќ 2, Феисе, Кастенинг 2, Бушер 2

Еурофарм Работник:
Чаневски, Трајкоски, Ојлески 1, Маркоски, Талевски, Чурлевски 1, Стјепановиќ, Кузмановски 4, Радовиќ 1, Кукоски, Крстевски 1, Остроушко 4, Граџан 7, Џукиќ 1, Петровски 2

kupi karti malo vnTRE

logo rfm

ehfclww2

ehftv

wwwehff4ww222

SEHA League

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

РК ХЈС РАБОТНИК Битола е формиран на 9 март 2011 година во Битола и веќе неколку сезони се натпреварува во Првата машка ракометна лига како и во кадетска и пионерска конкуренција под капата на РФМ...Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: rkeurofarmrabotnik@yahoo.com