b_640_480_16777215_00_images_vesti_2019_02_sudii.jpg

Матан Линденауер и Дор Ларон од Израел ќе го водат натпреварот од првото коло на ЕХФ Купот меѓу Хановер од Германија и Еурофарм Работник од Македонија. ЕХФ го делегираше Стефан Витцум од Швајцарија за делегат на натпреварот.

Се предвидува полна сала и скоро 4.000 гледачи, а еден дел од присутните ќе бидат и македонски навивачи од овој дел на Германија.

Во вториот натпревар од групата Б, синоќа Нексе Нашице ја победи Татабања со 27-28 сред Унгарија.

kupi karti malo vnTRE

logo rfm

ehfclww2

ehftv

wwwehff4ww222

SEHA League

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

РК ХЈС РАБОТНИК Битола е формиран на 9 март 2011 година во Битола и веќе неколку сезони се натпреварува во Првата машка ракометна лига како и во кадетска и пионерска конкуренција под капата на РФМ...Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: rkeurofarmrabotnik@yahoo.com