b_640_480_16777215_00_images_vesti_2019_02_51541741_544119296068987_6911394787845210112_n.jpg

Ракометарите на Еурофарм Работник пристигнаа во Хановер по авионскиот лет утрово од Солун. Ескпедицијата е без повредениот Мемиќ и болниот Пецаковски, но се очекува првите минути за новиот тим да ги одиграат Стјепановиќ, Радоњиќ и Остроушко.

Вечерва екипата ќе одржи тренинг во 19:30 часот, а Чирковиќ тренинг сесија закажа и за утре изутрина.

Се предвидува и група македонски фанови од овој дел на Германија утре да ги бодри битолчани. Натпреварот се игра утре во 19:30 часот, а ќе го водат судии од Израел.

kupi karti malo vnTRE

logo rfm

EHF Champions League logo.svg

ehftv

EHF logo No textBlue RGB

SEHA League

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

РК ХЈС РАБОТНИК Битола е формиран на 9 март 2011 година во Битола и веќе неколку сезони се натпреварува во Првата машка ракометна лига како и во кадетска и пионерска конкуренција под капата на РФМ...Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: rkeurofarmrabotnik@yahoo.com