b_640_480_16777215_00_images_vesti_2019_02_tatabanja.jpg

РК Еурофарм денес ги пушти во продажба билетите за првиот домашен натпревар од Б групата на ЕХФ Купот против Татабања, в недела на 17 февруари во 19:00 часот.

Билетите ќе се продаваат на три продажни места во Битола: Тобако Вагабонд - Brother tobacco (Широк Сокак), Тобако Снеки нова (градско шеталиште) и Тобако All in one (новиот пазар) по цена од 150 денари, љубителите на ракометот ќе можат да го купат својот билет.

Во меѓувреме овој викенд битолчани ќе дебитираат во гости, на теренот на Хановер во Германија, в сабота од 19:30 часот.

kupi karti malo vnTRE

logo rfm

ehfclww2

ehftv

wwwehff4ww222

SEHA League

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

РК ХЈС РАБОТНИК Битола е формиран на 9 март 2011 година во Битола и веќе неколку сезони се натпреварува во Првата машка ракометна лига како и во кадетска и пионерска конкуренција под капата на РФМ...Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: rkeurofarmrabotnik@yahoo.com