b_640_480_16777215_00_images_vesti_2019_02_стјепановиќ.jpg

Босанскиот интернационлец, Невен Стјепановиќ е нов член на македонскиот суперлигаш Еурофарм Работник. Овој ракометар игра на позицијата десен бек и ќе му се стави на располагање на тренерот Ѓорѓе Чирковиќ. Стјепановиќ е висок 199 сантиметри и зад себе има дебела интернационална кариера.

Пред да дојде во Еурофарм Работник, Стјепановиќ настапуваше за Локомотива Брчко, Железничар Ниш, Војводина, Спортинг и Духаил во Катар. Овој ракометар поминал низ сите репрезентации на БиХ, од кадетската до сениорската.

Неговото деби во новата средина се очекува в сабота кога Еурофарм Работник гостува кај бундеслигашот Хановер во рамките на првото коло од група Б на ЕХФ Купот.

kupi karti malo vnTRE

logo rfm

ehfclww2

ehftv

wwwehff4ww222

SEHA League

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

РК ХЈС РАБОТНИК Битола е формиран на 9 март 2011 година во Битола и веќе неколку сезони се натпреварува во Првата машка ракометна лига како и во кадетска и пионерска конкуренција под капата на РФМ...Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: rkeurofarmrabotnik@yahoo.com