b_640_480_16777215_00_images_vesti_2019_02_ohrid_euro2019.jpg

Еурофарм Работник го положи генералниот тест пред деби натпреварот во групите од ЕХФ Купот и го победи Охрид на гостински терен со 22-31 (14-16).

Екипата на Чирковиќ водеше во текот на целиот натпревар, а скоро сите ракометари кои добија шанса, ја искористија.

„Во понеделник ќе го имаме првиот тренинг во комплетен состав и четири-пет дена да поработиме заедно“, велеше тренерот Чирковиќ, алудирајќи на репрезентативците кои играа на Светското првенство.

Еурофарм Работник на 9 февруари во Германија против Хановер ќе го одигра првиот натпревар од Б групата на ЕХФ Купот.

logo rfm

ehftv

EHF logo No textBlue RGB

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

РК ХЈС РАБОТНИК Битола е формиран на 9 март 2011 година во Битола и веќе неколку сезони се натпреварува во Првата машка ракометна лига како и во кадетска и пионерска конкуренција под капата на РФМ...Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: rkeurofarmrabotnik@yahoo.com