b_640_480_16777215_00_images_vesti_2019_01_odstrocen.jpg

Есенскиот првак во Суперлигата, Еурофарм Работник постигна договор со 23-годишниот украински интернационалец Владислав Остроушко. Овој ракометар веќе потпиша за битолскиот клуб и му се стави на располагање на тренерот Чирковиќ на подготовките за пролетниот дел.

Остроушко игра на левата бековска позиција и во Битола доаѓа од Селкаспор. Покрај за турскиот тим настапуваше и за Динамо Минск, Мотор Запорожје, Баја Маре, Мешков Брест и Кадети Шафхаузен. Тој е стандарден член на украинската репрезентација.

Остроушко е второ засилување на Еурофарм Работник оваа зима по црногорскиот интернационалец Мирко Радовиќ.

logo rfm

ehftv

EHF logo No textBlue RGB

kempa logo 1www

anzibel baner

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

РК ХЈС РАБОТНИК Битола е формиран на 9 март 2011 година во Битола и веќе неколку сезони се натпреварува во Првата машка ракометна лига како и во кадетска и пионерска конкуренција под капата на РФМ...Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: rkeurofarmrabotnik@yahoo.com