b_640_480_16777215_00_images_vesti_2019_01_suboytica.jpg

Ракометарите на Еурофарм Работник продолжуваат со одигрување на контролни натпревари на подготовките во Србија. Екипата на Ѓорѓе Чирковиќ извојува победа против српскиот Спартак од Суботица со 32-25 (16-14). Во текот на сите 60 минути есенскиот првак во Суперлигата водеше и победникот во ниту еден момент не беше доведен во прашање.

Шанса добија сите ракометари, со исклучок на Чурлевски, Кузмановски и Крстевски кои играат на Светското првенство во Германија и Данска.

За три дена следи уште еден пријателски натпревар за „фармацевите“, овој пат против Динамо Панчево.

kupi karti malo vnTRE

logo rfm

ehfclww2

ehftv

wwwehff4ww222

SEHA League

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

РК ХЈС РАБОТНИК Битола е формиран на 9 март 2011 година во Битола и веќе неколку сезони се натпреварува во Првата машка ракометна лига како и во кадетска и пионерска конкуренција под капата на РФМ...Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: rkeurofarmrabotnik@yahoo.com