b_640_480_16777215_00_images_vesti_2019_01_pik_seged_-_eurofarm.JPG

Ракометарите на Еурофарм Работник го одиграа првиот контролен натпревар за време на подготовките во Србија. Избраниците на Ѓорѓе Чирковиќ спарингуваа со унгарскиот шампион, ПИК Сегед и по одличното прво полувреме потклекнаа во второто и загубија со шест голови разлика.

ПИК Сегед - Еурофарм Работник 30-24 (13-11)

ПИК Сегед:
Алиловиќ, Шоштариќ, Македа 7, Бомбас 3, Габер 2, Калман 4, Сунајко 1, Марцика, Каспарек 3, Родригез 2, Бајуш, Тот, Сануи.

Еурофарм Работник:
Чаневски, Ѓукиќ 7, Петровски, Куковски, Марковски 3, Пецаковски 2, Ојлевски, Трајковски, Ивановски, Граџан 5, Талевски 1, Куковски, Мандиќ.

kupi karti malo vnTRE

logo rfm

ehfclww2

ehftv

wwwehff4ww222

SEHA League

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

РК ХЈС РАБОТНИК Битола е формиран на 9 март 2011 година во Битола и веќе неколку сезони се натпреварува во Првата машка ракометна лига како и во кадетска и пионерска конкуренција под капата на РФМ...Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: rkeurofarmrabotnik@yahoo.com