radovic.jpg

Суперлигашкиот лидер, Еурофарм Работник денес го донесе првото засилување во зимскиот преоден рок. Битолскиот клуб се засили со црногорскиот репрезентативец Мирко Радовиќ, кој доаѓа од Ловќен од Цетиње. 28-годишниот Радовиќ ќе ја засили десната крилна позиција, а може соодветно да одговори и како десен бек.

Црногорецот настапуваше и за Будуќност, Валанс од Франција и Цеглед од Унгарија.

Радовиќ ќе се приклучи на екипата во Србија и ќе дебитира во Хановер во првото коло од групната фаза на ЕХФ Купот.

kupi karti malo vnTRE

logo rfm

ehfclww2

ehftv

VF420 Web 178x156px DEC

SEHA League

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: dimitar.mitrevski@eurofarm.com.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48