b_640_480_16777215_00_images_vesti_2018_12_eurofarm_-_butel.jpg

Со полетна игра во текот на сите 60 минути, лидерот на табелата во Суперлигата, Еурофарм Работник запиша уште една победа и го совлада Бутел со 28-22 во Битола. Кузмановски постигна скоро половина од головите на победничката екипа, а битолската публика со аплауз го награди непоразениот лидер, Еурофарм Работник.

Еурофарм Работник - Бутел 28-22 (12-9)

Спортска сала „Боро Чурлевски“ - Битола. Гледачи: 1.000
Судии: Димитар и Дејан Георгиевски (Скопје)

Еурофарм Работник:
Чаневски, Ивановски, Трајковски, Пецаковски 1, Талевски 2, Чурлевски 2, Каковски, Кузмановски 10, Кукоски 1, Крстевски, Мандиќ, Граџан, Ѓукиќ 6, Петровски 1, Блажевски

Седмерци: 4/3
Исклучувања: 6 минути

Бутел:
Панченко 1, Лазаровски 1, Трајковски 1, Андовски, Младеновски 2, Стојановски 4, Георгиевски 4, Божиновски, Димовски, Спасовски, Мојсовски 2, Николов 2, Печенковски 1, Блажевски, Василевски 3, Мајиќ 1

Седмерци: 4/3
Исклучувања: 6 минути

Пролетниот дел од шампионатот почнува во февруари, кога Еурофарм Работник ќе настапи и во групната фаза на ЕХФ Купот.

kupi karti malo vnTRE

logo rfm

ehfclww2

ehftv

wwwehff4ww222

SEHA League

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: dimitar.mitrevski@eurofarm.com.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48