b_640_480_16777215_00_images_vesti_2018_12_eurostruga.jpg

Два дена по победата над Радовиш, Еурофарм Работник уште еднаш победи, откако во Струга се справи со новиот член на Суперлигата. Екипата на Чирковиќ славеше со десет гола разлика, иако играше без неколку стандардни првотимци, еден од нив е и Мемиќ, кој вчера беше опериран и ќе се врати напролет.

Струга - Еурофарм Работник 19-29 (9-15)

Сала: „Тими“ - Струга. Гледачи: 300
Судии: Глигор и Спаско Ќаеви (Скопје)

Струга:
Кизиќ, Стојаноски, Кузмановски 1, Петровски 5, Мемед, Дикаминџија 3, Хаџидимовски, Нацев 1, Тренчевски 2, Цитешвили, Јанкуловски 3, Дукоски, Новаковиќ 1, Костески 3, Барлакоски, Бајрамоски

Седмерци: 2/1
Исклучувања: –

Еурофарм Работник:
Чаневски, Ивановски, Трајкоски, Ојлески 5, Пеџаковски, Талевски 1, Чурлевски 1, Кузмановски 10, Кукоски, Крстевски, Граџан 3, Ѓукиќ 9, Петровски

Седмерци: 5/3
Исклучувања: 6 минути

На едно коло до крајот на есенскиот дел на Суперлигата, Еурофарм Работник е непоразен и суверен лидер.

kupi karti malo vnTRE

logo rfm

ehfclww2

ehftv

wwwehff4ww222

SEHA League

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

РК ХЈС РАБОТНИК Битола е формиран на 9 март 2011 година во Битола и веќе неколку сезони се натпреварува во Првата машка ракометна лига како и во кадетска и пионерска конкуренција под капата на РФМ...Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: rkeurofarmrabotnik@yahoo.com