b_640_480_16777215_00_images_vesti_2018_12_eurofarm_-_bern.jpg

Радовиш - Еурофарм Работник 25-43 (11-21)

Лидерот на табелата во Суперлигата, Еурофарм Работник, забележа лесна и убедлива победа на гостувањето против Радовиш со 25-43, во заостанатиот натпревар  во македонската Супер лига. Овој дуел беше поместен заради настапот во третото коло на ЕХФ Купот меѓу Еурофарм Работник и Берн.

Спортска сала: „25 Мај“ - Радовиш. Гледачи: 500.
Судии: Исмаил Металари и Ненад Николовски (Скопје)

Рaдовиш:
Паунов, Мицев, Тушев, Ѓорѓиев, Симиќ 1, Ристов 1, Органџиев, Димов 3, Бујиќ 8, Атанасов, Илиев 7, Долдуров, Колоски 5

Седмерци: 1/0
Исклучувања: 2 минути

Еурофарм Работник:
Чаневски, Трајкоски, Иваноски, Ојлески 4, Пецаковски, Крстевски 2, Граџан 9, Ѓукиќ 7, Петровски 1, Блажевски, Каковски 1, Талевски 6, Чурлевски 3, Мемиќ 3, Кузмановски 5, Кукоски 2

Седмерци: 1/1
Исклучувања: 2 минути

Со 34 бода, Еурофарм Работник ја зголеми предноста на +7 пред второпласираниот Бутел. Битолчани в сабота гостуваат кај Струга.

kupi karti malo vnTRE

logo rfm

ehfclww2

ehftv

wwwehff4ww222

SEHA League

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: dimitar.mitrevski@eurofarm.com.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48