b_640_480_16777215_00_images_vesti_2018_12_eurofarm-prolet-4.jpg

По ремито со Пелистер, лидерот Еурофарм Работник им се врати на победите во Суперлигата. Вечерва во Битола падна Пролет, кој го доживеа најтешкиот пораз во шампионатот досега. Не само резултатски, туку од секој аспект беа надиграни скопските ракометари.

Еурофарм Работник – Пролет 35-26 (20-10)

Спортска сала „Боро Чурлевски“ - Битола. Гледачи: 1.000
Судии: Исмаил Металари и Ненад Николовски (Скопје)

Еурофарм Работник:
Ивановски, Чанески, Трајковски, Ивановиќ, Ојлески 3, Маркоски , Пецаковски, Талевски 3, Чурлевски 4, Мемиќ 1, Кузмановски 5, Кукоски 1, Крстески 3, Граџан 2, Ѓукиќ 9, Петровски 2, Блажевски 1

Седмерци: 6/6
Исклучувања: 6 минути

Пролет:
Кристо, Кимевски, Василевски, Аларов 1, Јовчевски, Давитковски 1, Василевски 5, Николовски 1, Коруновски 1, Трајковски, Џонов 5, Мајнов 9, Дамчевски 2, Стојановски, Манасков 1

Седмерци: 7/6
Исклучувања: 4 минути

Најефикасен во победничкиот тим беше Милан Џукиќ со девет гола, a Филип Кузмановски постигна пет. Доне Мајнов погоди девет пати во тимот на Пролет, а Александар Василевски и Иван Џонов запишаа по пет погодоци.

kupi karti malo vnTRE

logo rfm

ehfclww2

ehftv

wwwehff4ww222

SEHA League

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

РК ХЈС РАБОТНИК Битола е формиран на 9 март 2011 година во Битола и веќе неколку сезони се натпреварува во Првата машка ракометна лига како и во кадетска и пионерска конкуренција под капата на РФМ...Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: rkeurofarmrabotnik@yahoo.com