b_640_480_16777215_00_images_vesti_2018_11_eurohhhaa.jpg

По ждрепката за групната фаза на ЕХФ Купот, компјутерот го исфрли каландарот на натпревари на единствениот македонски претставник, Еурофарм Работник.

Хановер - Еурофарм Работник - 9/10 февруари

Еурофарм Работник - Татабања - 16/17 февруари

Нексе Нашице - Еурофарм Работник - 23/24 февруари

Еурофарм Работник - Нексе Нашице - 2/3 март

Еурофарм Работник - Хановер - 23/24 март

Татабања - Работник - 30/31 март

Само победникот во групата ќе игра на завршниот турнир во Магдебург на 19 и 20 мај 2019 година.

kupi karti malo vnTRE

logo rfm

ehfclww2

ehftv

wwwehff4ww222

SEHA League

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: dimitar.mitrevski@eurofarm.com.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48