b_640_480_16777215_00_images_vesti_2018_11_164110-eurofarm-zaedno-so-hanover-tatabanja-i-nekse-vo-grupata-na-ehf-kupot.jpg

Еурофарм Работник во ЕХФ Купот ќе игра во групата Б со Хановер, Татабања и со Нексе - oва е епилогот денешната ждрепка во Виена.

А група: Фуксе Берлин, Натурхаус Ла Риоха, Сант Рафаел, Балатонфуреди

Б група: Хановер, Татабања, Еурофарм Работник, Нексе Нашице

Ц група: Порто, Холстебро, Куенка, Доброгеа Суд Констанца

Д група: Грањолерс, Азови Пулави, Кил, ГОГ Гудме

Натпреварувањето започнува на 9 февруари, а само најдобрите од секоја група ќе се најде на завршниот турнир.

kupi karti malo vnTRE

logo rfm

ehfclww2

ehftv

wwwehff4ww222

SEHA League

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

РК ХЈС РАБОТНИК Битола е формиран на 9 март 2011 година во Битола и веќе неколку сезони се натпреварува во Првата машка ракометна лига како и во кадетска и пионерска конкуренција под капата на РФМ...Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: rkeurofarmrabotnik@yahoo.com