b_640_480_16777215_00_images_vesti_2018_11_zdrepka_EU.jpg

Клубот кој дава најмногу македонски репрезентативци, битолски Еурофарм Работник в четврток ќе се најде третиот барабан за ждрепката за групната фаза од ЕХФ Купот, која ќе се одржи на 29 ноември во 11:00 часот во седиштето на Европската ракометна федерација.

ЕУРОФАРМ берн 21

Прв шешир: Гранољерс (Шпанија), Фуксе Берлин (Германија), Хановер-Бургдорф (Германија), Порто (Португалија)

Втор шешир: Холстебро (Данска), Натурхаус Ла Риоха (Шпанија), Татабања (Унгарија), Азоти-Пулави (Полска)

Трет шешир: Куенка (Шпанија), Ст. Рафаел (Франција), Кил (Германија), Еурофарм Работник (Македонија)

Четврти шешир: Нексе Нашице (Хрватска), ГОГ Гудме (Данска), Балатонфуреди (Унгарија), Доброгеа Суд Констанца (Романија)

Мечевите од групната фаза на ЕХФ Купот почнуваат на 9/10 февруари, а ќе завршат на 30/31 март в година по што ќе следуваат завршните пресметки.

kupi karti malo vnTRE

logo rfm

ehfclww2

ehftv

wwwehff4ww222

SEHA League

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: dimitar.mitrevski@eurofarm.com.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48