b_640_480_16777215_00_images_vesti_2018_11_берн_-_еурофарм.jpg

Еурофарм Работник во дебитантската сезона на меѓународна ракометна сцена се пласира во групната фаза од ЕХФ Купот. Битолскиот состав е поуспешен во двомечот од третото квалификациско коло од швајцарскиот Берн откако денеска во возвратниот натпревар победи со 28-30 и ја надополни сигурната и висока победа од 10 гола разлика од мечот во Битола минатиот викенд.

берн еурофарм 2

Берн - Еурофарм Работник 28-30 (15-13)

Берн:
Татар, Фрајберг, Шененберг 1, Хер 1, Баумгартнер 3, Гецман 4, Стрифелер, Милошевиќ, Кусио 7, Спинола, Герлих 7, Старм 2, Шимански 1, Арм, Мулеман 2

Седмерци: 4/3
Исклучувања: 10 минути

Еурофарм Работник:
Ивановски, Чанески, Трајковски, Ивановиќ, Ојлески 4, Пецаковски 1, Талевски, Чурлевски 3, Мемиќ 1, Кузмановски 4, Кукоски 1, Крстески 3, Граџан 7, Ѓукиќ 3, Петровски 3

Седмерци: 3/3
Исклучувања: 14 минути

Црвен картон: Дејан Пецаковски (Еурофарм Работник)

Ждрепката за групната фаза на ЕХФ Купот е закажана за в четврток на 29 ноември, а следните натпревари се закажани за 9/10 февруари 2019 година.

kupi karti malo vnTRE

logo rfm

ehfclww2

ehftv

wwwehff4ww222

SEHA League

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

РК ХЈС РАБОТНИК Битола е формиран на 9 март 2011 година во Битола и веќе неколку сезони се натпреварува во Првата машка ракометна лига како и во кадетска и пионерска конкуренција под капата на РФМ...Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: rkeurofarmrabotnik@yahoo.com