b_640_480_16777215_00_images_vesti_2018_11_IMG-5b24a414ad81921e14cf131cd6cb6bdf-V.jpg

РК Еурофарм Работник вечерва патува за Швајцарија, каде в недела ќе го одигра возвратниот натпревар од третото коло на ЕХФ Купот против Берн Мури. По победата од 29-19 на домашен терен македонскиот претставник се наоѓа на 60 минути до исполнување на целта - пласман во групната фаза на ЕХФ Купот.

Со авионски лет за Цирих, делегацијата на Еурофарм Работник вечерва ќе пристигне во Швајцарија, а потоа со автобуски превоз до Берн. Утре од 13:00 часот екипата ќе тренира, а натпреварот се игра в недела од 13:00 часот.

Во случај да го мине третото коло, Еурофарм Работник на 29 ноември ќе ги чека противниците за групната фаза која почнува на 9/10 февруари 2019 година.

kupi karti malo vnTRE

logo rfm

ehfclww2

ehftv

wwwehff4ww222

SEHA League

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

РК ХЈС РАБОТНИК Битола е формиран на 9 март 2011 година во Битола и веќе неколку сезони се натпреварува во Првата машка ракометна лига како и во кадетска и пионерска конкуренција под капата на РФМ...Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: rkeurofarmrabotnik@yahoo.com