b_640_480_16777215_00_images_vesti_2018_11_ЕУРОФАРМ_-_ПЕЛИСТЕР_75.jpg

Во заостанатиот натпревар од 10. коло на Суперлигата, битолските суперлигаши Еурофарм Работник и Пелистер играа без победник 24-24. Двете екипи имаа свои моменти и можеа дури и да победат. Филип Кузмановски со успешно реализиран седмерец во последниот домашен напад донесе израмнување и реми.

Еурофарм Работник – Пелистер 24-24 (10-9)

Спортска сала „Боро Чурлевски“ - Гледачи: 2.500
Судии: Ѓорѓи Начевски и Славе Николов (Скопје)

Еурофарм Работник:
Ф. Ивановски, Чаневски, Трајковски, Ивановиќ, Ојлески 5, Пецаковски, Талевски, Чурлевски 2, Мемиќ, Кузмановски 6, Кукоски, Крстевски 1, Граџан 4, Џукиќ 6, Петровски

Седмерци: 4/3
Исклучувања: 0 минути

Пелистер:
Вардаровски, Плех, Петров 1, Маџовски 4, Поповиќ 5, Чантурија 3, В. Димитровски 3, Табангует, Апостоловски, Лековиќ, Кобетиќ 2, Стоилевски 2, Дрогришки 3, Н. Ивановски, Перовиќ 1

Седмерци: 8/6
Исклучувања: 10 минути

Следен предизвик за Еурофарм Работник е Берн Мури во третото коло на ЕХФ Купот в недела од 13:00 часот.

kupi karti malo vnTRE

logo rfm

ehfclww2

ehftv

wwwehff4ww222

SEHA League

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: dimitar.mitrevski@eurofarm.com.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48